Speed Power Kayar Kapı Motoru

KAYAR KAPI MOTORU

SPEED POWER 2000

Speed Power Serisi / 2000kg / 3000kg / 4000kg
Speed Power otomatik bahçe kapısı motorları, bir metreyi kapıyı bir saniye hızda bile açabilen, gücü ve hızı ayarlanabilen motorlar dır. 1 ton ile 4 ton arası kapılar için isteğe göre üretilebilir. Bu ürün Konya‘da Tork Kapı sistemleri tarafından %100 yerli olarak üretilmektedir. Ürünün kendini soğutma özelliği sayesinde, ısınma yapmadan 7/24 çalışabilmekte dir. SPEED POWER kayar kapı motorları, kapı önünde bekleme zamanını azaltmak için, yoğun araç geçiş trafiği olan yerlerde, endüstriyel tip ve suikast endişesi olan üst düzey güvenlik gerektiren yerlerde, iş merkezleri ve fabrika girişleri gibi yerler için üretilmiş özel bir motor tipidir.

Set içerigi

  • Motor durdurma swich’i
  • Kremayer Dişli (4 METRE )
  • Emniyet Fotoseli
  • Flaşör Lamba Antenli
  • Uzaktan Kumanda ( 2 ADET )
  • Montaj plakası,
  • Manuel açma anahtarı

KAYAR KAPI MOTORU NEDIR ?

Kayar kapı motoru;

Kontrol kartı ve motor ünitesinden oluşan, motorun dişliye hareket vermesi sonucu kumanda ile kapıyı hareket ettiren mekanizmalardır .    

Kayar kapının üzerine gramyer dişli  kaynatılarak yada vidalanarak montaj yapılır. Kayar kapı motorunun üstünde bulunan ana tahrik dişlisi, bu gramyer dişiliyi hareket ettirerek kapıyı açar yada kapar.

 Kayar kapının iki ucunda emniyet sensörü vardır. Bu sensör kayar kapının arasına cisim, araç veya insan girdiğinde, sıkıştırmamak ve zarar vermemek için kapıyı açılmaya doğru hareket ettirir. Kapı açıldıktan sonra kumanda veya başka komutla, ve ya otomatik kapatma sayesinde otomatik olarak geri kapanır. Bu işlemi kontrol kartının üzerindeki ufak dip swich’ler sayesinde basit şekilde ayarlanabilir. Kayar kapı kapanmaya doğru giderken, fotoselin önünden bi cisim geçtiğinde, kapı geri açılabilir veya olduğu yerde sabit kalır, yada cisim kayar kapının önünden çıktığında kapı kapanma hareketini tamamlaya bilir. Kayar kapının üzerinde uyarı niteliğinde flaşör lamba vardır. flaşör lamba kapı harekeet esnasında yanıp sönerek, veya döner lamba var sa dönerek, kullanıcıyı uyarır.

Kayar Kapı Motoru seçerken, kullanıcı sayısına göre , kapının ağırlığı ve uzunluğuna göre Kayar kapı motoru şeçmek gerekmektedir. Yanlış şeçilen kayar kapı motoru uzun ömürlü olmadığı gibi kullanıcının isteklerini yerine getirmez. Açılma hızı ayarlana bilir kayar kapı motorları olduğu gibi Sabit hızlı Kayar kapı motorları da vardır. Kullanıcı motor şeçerken bu gibi etkenleride göz önüne alması gerekmektedir.

Eski kapılara kayar kapı motoru takarken, bazı kontroller yapmak gerekmektedir. Kayar kapıyı elle kolayca ileri geri hareket ettiğinden emin olunmalı dır. Eğer kayar kapı kolayca elle hareket etmiyorsa, kayar kapının tekerlerine ve rayına bakılmalıdır. Kayar  Kapının tekerleri değiştikten sonra veya ray tamir edildikten sonra yana kayar kapı motoru uygun bir yere kaynatılarak yada vidalanarak montaj edilmelidir.
 
Otomatik Kayar Kapı motorları Hakkında

Hayatımızın birçok alanında değişik tür ve yerlerde kapılar kullanmaktayız. Binalar, iş merkezleri, bahçeler kapıları , garajlar, hastaneler ve çok daha fazla sayabileceğimiz noktalarda sürekli bir takım kapılardan geçmekteyiz. Hayatımızı oldukça kolaylaştırmak, daha fazla kontrol sağlamak ve insan faktörüne bağlı bir takım hataları azaltmak amacı ile kapılar teknolojiden de faydalanarak otomatikleşmiştir. Elbette otomatik kapılarda arıza yapabilir. İşte Otomatik Kapı Servisi ne ihtiyaç duyduğunuz zaman sizleri yarı yolda bırakmayacak daima kaliteli hizmet anlayışımızla Tork Door Teknik servis olarak hizmet vermekten gururluyuz.

Tork Door sahip olduğu iddialı servis gücünü her zaman daha iyi hizmet anlayışı içerisinde, sürekli iyileştirme ve geliştirme anlayışını benimsemiştir. Otomatik Kapı Servisimiz sizlere en hızlı çözümler üretmek için yapılandırılmıştır. Hem İstanbul’un tüm noktalarına en kısa sürede ulaşabilecek ekipler oluşturulmuş hem de ekiplerin arızalara müdahale esnasında ihtiyacı olabilecek tüm ekipmanları beraberinde götürebileceği çözümler üretilmiştir. Otomatik Kapılarda hareketli parçalar, otomatik kapı motorları ve elektronik aksamlar bulunabilmektedir. Otomatik Kapı Motorları üzerinde oluşan hasarlar yerinde hizmet verilemeyecek şekilde ise, kapı motorları servis atölyemize alınır ve onayınız alındıktan sonra üzerlerinde işlem yapılmaktadır.

About

You may also like...

Comments are closed.